Otrzymałeś nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU) lub z sądu właściwości ogólnej i nie wiesz co teraz?

Pomożemy anulować Ci Twój dług – napisz do Nas jak najszybciej!

  KONTAKT

  pomoc@mpeczkowski.pl

  Tel. 500 178 786

  Przekaż swoją sprawę Profesjonalistom i pozbądź się długu.

  Dlaczego powinno się zgłosić sprzeciw od nakazu zapłaty?

  ✅ Złożony sprzeciw od nakazu zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym, w świetle obecnych przepisów skutkuje umorzeniem postępowania.

  ✅ Od powoda będzie zależało, czy zdecyduje się na złożenie pozwu- ma na to 3 miesiące, inaczej opłata sądowa jaką wniósł przepadnie.

  Skoro powód ponownie może złożyć pozew, dlaczego mimo tego warto złożyć sprzeciw?

  Odpowiedź jest prosta: to wcale nie jest takie pewne, że powód wystąpi ponownie z pozwem. Wszakże, z pewnych przyczyn wybrał właśnie EPU.

  Firma windykacyjna, która nabyła wierzytelność od wierzyciela, składa pozew w EPU, w związku z czym:

  📌 opłata sądowa jest niższa, aniżeli w tradycyjnym postępowaniu,

   

  📌 dowody należy tylko wskazać (nie trzeba niczego załączać),

   

  📌 można złożyć setki pozwów w jeden dzień, bez konieczności sięgania po długopis

  Co jeśli otrzymałem nakaz zapłaty z sądu rejonowego właściwego i do nakazu załączono pozew, umowę oraz wiele innych dokumentów?

  📌 Koniecznie należy złożyć sprzeciw – w przeciwnym razie nakaz zapłaty się uprawomocni i już nic nie powstrzyma wierzyciela przed skierowaniem sprawy do komornika sądowego,

   

  📌 Sprzeciw od takiego nakazu zapłaty wymaga jednak sformułowania odpowiednich zarzutów i prawidłowego pokierowania sprawy – nie podejmuj się samodzielnie sporządzania sprzeciwu – po drugiej stronie jest radca prawny lub adwokat, który z pewnością wykorzysta Twój błąd

   

  📌 Pomimo, że do nakazu zapłaty dołączone zostanie wiele innych dokumentów i wszystko wygląda tak, jakby roszczenie powoda nie budziło żadnych wątpliwości – nie daj się zwieść. Nieuczciwi wierzyciele stosują wiele niedozwolonych zapisów, które mogą skutkować oddaleniem ich powództwa – a Ty wtedy właśnie uzyskujesz wolność od długu.

   

  📌 Spokojnie zbierz wszystkie dokumenty jakie otrzymałeś w przesyłce z sądu – i prześlij je do nas jeszcze tego samego dnia.

  Darmowa analiza Twojej sprawy

   Etapy współpracy

   1. Wypełniasz i wysyłasz formularz zgłoszeniowy

   2. Bezpłatnie analizujemy Twoją sprawę, jeśli będą potrzebne dodatkowe informacje – skontaktujemy się z Tobą w celu ich pozyskania

   3. Kontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia jak możemy Ci pomóc i przedstawienia naszej strategii

   4. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z nami – podpisujemy umowę i rozpoczynamy działanie